Jäsentiedote 2019

Ihamaan Metsästysyhdistys ry                          

c/o Kauno Peltonen,

Rantapellontie 105,

49660 Pyhältö                                                                                                         

 

JOHTOKUNTA:

Puheenjohtaja:    Kauno Peltonen,     kauno.peltonen@gmail.com        puh. 040 8375 606

Varapuh.johtaja: Jarno Simola,           jarno.simola@pp.inet.fi                 puh. 040 8678 007

Sihteeri:                Eeva Kylmälä,           eeva.kylmala@pp.inet.fi                  puh. 040 7452 262

Rahastonhoit.:    Susanna Huovinen, susanna.huovinen12@gmail.com  puh. 050 5369 411

Muut jäsenet:

Teijo Kirppu,              teijo.kirppu@gmail.com                 puh. 040 8277 617

Antti Roimola,           antti.roimola@pp1.inet.fi               puh. 050 3077 448

Teppo Ahlholm,        teppo.alholm@gmail.com             puh. 040 5483 291

Osmo Vuorinen,                                                                    puh. 040 5059 012

Satu Lanki,                 satu.lanki@gmail.com                      puh. 050 5363 452

 

TOIMIKUNNAT JA JAOSTOT:

Ampumajaosto                 Kauno Peltonen, pj.

Kenneljaosto                     Antti Roimola, pj.

Hirvijaosto                        Teijo Kirppu, jahtipäällikkö

(Luvat tälle kaudelle: aikuiset 5 ja vasat 5 kpl sekä valkohäntäpeurat 1 + 1)

Suurpetoyhdysmies          Kauno Peltonen puh. 040 8375 606

Kun havaitset suurpedon: karhu, ilves, susi tai ahma niin ilmoita siitä heti Kaussille.

Vasapirtin vuokraus ja tiedustelut, Eeva Kylmälä puh. 040 7452 262

 

JÄSENMAKSU 30,00 €, maksetaan OmaSP:n tilille FI80 4108 7020 0357 03, eräpäivä 31.5.2019.

 

Vapaaehtoinen kannatusjäsenmaksu on 30,00 €.

Seuran jäsenet, ilmoittakaa sähköpostiosoitteenne ja puhelinnumeronne sihteeri Eeva Kylmälälle.

 

Hirviammunnat HAAPALAN AMPUMARADALLA SIPPOLASSA 4.8.2019, 11.8.2019, 18.8.2019 ja 25.8.2019 klo 12.00 – 15.00.

Haulikko 25.8.2019 hirviammunnan jälkeen.

 

Ihamaan my:n haulikkoradan valvontavuorot LUPILLA ovat 8.7.2019 ja 11.7.2019

klo 17.00- 19.45.

 

Ajantasaista seuratoimintaa ja ilmoittelua voi seurata internetistä seuran kotisivuilta, jonka osoite on: ihamaanmy.nettisivu.org

 

Johtokunta toivottaa kaikille jäsenille hyvää kesää!