Jäsentiedote 2018

Ihamaan Metsästysyhdistys ry     

c/o Kauno Peltonen, Rantapellontie 105,

49660 Pyhältö                                                                                                         

 

JOHTOKUNTA:

Puheenjohtaja:

Kauno Peltonen,         kauno.peltonen@gmail.com                     puh. 040 8375 606

Varapuh.johtaja:

Jarno Simola,            jarno.simola@pp.inet.fi                            puh. 040 8678 007

Sihteeri:

Eeva Kylmälä,            eeva.kylmala@pp.inet.fi                           puh. 040 7452 262

Rahastonhoit.:

Susanna Huovinen,    susanna.huovinen12@gmail.com             puh. 050 5369 411

Muut jäsenet:

Teijo Kirppu,              teijo.kirppu@pp.inet.fi                             puh. 040 8277 617

Antti Roimola,            antti.roimola@pp1.inet.fi                          puh. 050 3077 448

Teppo Ahlholm,         teppo.alholm@gmail.com                         puh. 040 5483 291

Osmo Vuorinen,                                                                         puh. 040 5059 012

Satu Lanki,                satu.lanki@gmail.com                              puh. 050 5363 452

TOIMIKUNNAT JA JAOSTOT:

Ampumajaosto                 Kauno Peltonen, pj.

Kenneljaosto                     Antti Roimola, pj.

Hirvijaosto                        Teijo Kirppu, jahtipäällikkö

(Luvat tälle kaudelle: aikuiset 6 ja vasat 6 kpl sekä valkohäntäpeurat 1 + 1)

Suurpetoyhdysmies         Kauno Peltonen puh. 040 8375 606

Kun havaitset suurpedon: karhu, ilves, susi tai ahma niin ilmoita siitä heti Kaussille.

Vasapirtin vuokraus ja tiedustelut, Eeva Kylmälä puh. 040 7452 262

 

JÄSENMAKSU 30,00 €, maksetaan OmaSP:n tilille FI80 4108 7020 0357 03, eräpäivä 31.5.2018.

 

Vapaaehtoinen kannatusjäsenmaksu on 30,00 €.

Seuran jäsenet, ilmoittakaa sähköpostiosoitteenne ja puhelinnumeronne sihteeri Eeva Kylmälälle.

 

Hirviammunnat Lupilla 13.8.2018, 23.8.2018, 27.8.2018, 3.9.2018 ja 13.9.2018 klo 17.00 alkaen.

Haulikko 27.8.2018 hirviammunnan jälkeen.

Pyssyjen kohdistus Lupilla 20.9.2018 klo 16.00 alkaen.

Ihamaan my:n haulikkoradan valvontavuorot ovat 2.7.2018 ja 5.7.2018 klo 17.00- 19.45.

 

Seuran jäsenillä on mahdollisuus ostaa IMY:n logolla varustettu kankainen reppumerkki, hintaan 5,00 €/kpl. Merkkejä on saatavilla johtokunnan jäseniltä.

 

Ajantasaista seuratoimintaa ja ilmoittelua voi seurata internetistä seuran kotisivuilta, jonka osoite on: ihamaanmy.nettisivu.org

 

 

 

Johtokunta toivottaa kaikille jäsenille hyvää kesää!